Посівний календар на травень 2024 року: що садити на городі

Опубликовано Треплов Валерий - чт, 02/05/2024 - 13:19
Дніпро

Травень – це не просто останній місяць весни, а й найактивніший час для садівників та городників. Саме зараз настає пора масових посадок та посівів, адже ґрунт вже прогрівся, а ризик заморозків значно знизився. Місячний посівний календар на травень 2024 року підкаже, які дні місяця найкраще підходять для посівів та внесення добрив, а в які краще нічого не сіяти. Про це повідомляє «Наше місто» з посиланням на УНІАН.

Місячний посівний календар на травень 2024 Україна

З 1 по 2 травня – сприятливий час для догляду за садом: прополювання бур’янів, обрізки хворих та старих гілок, підстригання газону та формування живоплоту. Це чудовий час для таких робіт, адже завдані рослинам рани швидко загояться.

Однак, для посіву насіння, окрім цибулинних квітів, цей період не дуже підходить.

З 3 по 5 травня настає сприятливий час для посадки редиски, зелені та коренеплодів (моркви, буряка, редьки, ріпи, петрушки, пастернаку). Цей період також підходить для щеплення і пасинкування рослин, внесення добрив та посадки ягідних кущів. За теплої та сонячної погоди можна пересадити розсаду у відкритий ґрунт.

З 6 по 9 травня буде Молодик, тому згідно з посівним календарем, не рекомендується проводити роботи з рослинами. Цей час найкраще підходить для рихлення та перекопування ґрунту, прополювання бур’янів та підготовки інвентарю до наступних робіт.

З 10 по 13 травня настає сприятливий період для посіву будь-яких овочів, посадки квітів, ягідних кущів та винограду. Також можна пересаджувати розсаду на город, сіяти полуницю та суницю. Ці дні вважаються дуже врожайними, тому поливи та підживлення будуть подвійно корисними. Однак, рекомендується утриматися від застосування отрутохімікатів.

З 14 по 17 травня не рекомендується сіяти нові культури. Цей період краще присвятити догляду за вже наявними посівами: поливу, підживленню, захисту від морозів, обрізці старих гілок. Це також сприятливий час для обприскування дерев від хвороб, побілки стовбурів, боротьби з бур’янами та шкідниками. Однак рясний полив ділянки не рекомендується.

З 18 по 21 травня чудово приживуться і дадуть багатий урожай баштанні культури (дині, кабачки, гарбузи, кавуни), а також кукурудза, зелень, салати, огірки. Цей період підходить для пересадки розсади у відкритий ґрунт, а на клумби – квітів. Дозволено вносити мінеральні добрива та використовувати хімічні препарати, адже шкоди вони завдадуть менше, ніж зазвичай. Обрізання рослин у цей час не рекомендується.

22-24 травня: У ці дні повного місяця краще не виконувати жодних робіт з рослинами, адже місячний посівний календар їх не рекомендує.

25-28 травня: Цей період сприятливий для посадки картоплі, моркви, зелені та інших овочів. Все посаджене в цей час добре приживеться. Також можна зайнятися прищипуванням, живцюванням і розмноженням рослин, пересадкою квітів і овочевої розсади. Додатково, можна збирати врожай зелені та ранніх овочів. Проте, не рекомендується рясно поливати і підгодовувати рослини.

З 29 по 31 травня настає чудовий час для боротьби зі шкідниками, хворобами та бур’янами у вашому саду. Ці дні характеризуються високою ефективністю будь-яких пестицидів.

Окрім обробки, рекомендується також приділити увагу догляду за кущами та деревами, підгорнути картоплю, посіяти зелень та пізні овочі.