
Лікарні міста Дніпра повинні бути оснащені засобами автономного живлення та безперебійного доступу до Інтернету. Таке завдання було дано міським головою Дніпра для відповідного профільному департаменту. З метою перевірки виконання цього завдання, Олександра Бодня, яка сьогодні була черговою по місту, відвідала амбулаторію одного з центрів первинної медичної допомоги. У закладі недавно завершили поточний ремонт. Під час свого візиту Олександра перевірила якість проведених робіт та переконалася, що медичний заклад готовий до наступного осінньо-зимового періоду.
«За останні 3 роки стан будівлі постійно покращувався. У 2021 році було проведено капітальний ремонт 1 поверху. Замінені всі комунікації та відремонтовано приміщення. Зараз триває ремонт ще 2-х поверхів. В 2023 році ми відремонтували коридор та хол 2-го поверху будівлі. З дотриманням всіх вимог доступності було розширено дверні отвори та замінено 30 дверей до кабінетів. Оновлено підлогу, стелю та стіни», - зазначила Олександра Бодня, заступниця директора департаменту охорони здоров’я населення ДМР.
Центр первинної медичної допомоги обладнаний джерелами автономного живлення - 9 генераторів. Вони розподілені між всіма амбулаторіями закладу. У тому, що було місцем перевірки, було встановлено 3 генератори. У випадку можливих надзвичайних ситуацій ці генератори гарантуватимуть незавершену роботу амбулаторії, реєстратури та комп'ютерів лікарів.
«Один з генераторів під час вимкнень світла забезпечує електроенергією укриття, аби там працював комп’ютер, було світло. Ще один – для холодильників, там зберігаються вакцини та медикаменти. Третій генератор потрібен аби забезпечувати роботу сімейних лікарів, адміністрації та допоміжних служб. Також амбулаторія забезпечена безперебійним інтернетом», - розповіла Ольга, лікарка амбулаторії.
Під час чергування Олександра Бодня перевірила і стан укриття амбулаторії. Воно працює цілодобово та розраховане на 100 людей.
«У сховищі є запаси води як питної, так і технічної. Є санвузол, душ. В кабінеті невідкладної допомоги є кушетки, медикаменти. Під час повітряної тривоги сховатися тут зможуть як медперсонал, так і пацієнти. Стан укриття задовільний», - підсумувала Олександра Бодня.