Чи тестують на тваринах косметику у Дніпрі

Опубликовано Треплов Валерий - чт, 25/04/2024 - 09:25
о

Втирають у порізи на шкірі, наносять на очі, вводять у шлунок та вдаються до інших жорстоких заходів – саме так тестують косметику на тваринах.

Мільйони звірят щорічно помирають від проведення дослідів. Із цією проблемою зоозахисники боряться роками. У всесвітній день захисту лабораторних тварин журналісти ДніпроТV поспілкувалися із виробниками косметики та дізналися чи проводять вони випробовування на тваринах.

Не дивлячись на довіру та прихильність до людей, цих гризунів вивели для лабораторних досліджень. Зокрема тестування ліків та косметики. Прихисток хвостаті знайшли в одному із зоопарків Дніпра. Працівник розповідає, потрапили сюди випадково.

“У цих мишенят немає забарвлення, що в природі зустрічається дуже рідко”, – каже зоолог Євген Буяновер.

Від 50 до 100 мільйонів тварин щорічно потерпає від експериментів. Не тільки гризуни, а ще кролики, мавпи, коти та собаки. Використовують навіть комах. Після цього більшість присипляють.

Олександр – власник відомого дніпровського бренду косметики. Ще на самому початку створення компанії відмовилися проводити випробовування на тваринах.

“Ми не тестували свою продукцію на тваринах, тому що вважаємо це негуманним, тим більше це косметична продукція. Ми купляємо сировину у великих національних та українських представників, а також у міжнародних компаній, таких як БСФ, МЕРК, які вже давно перейшли від тестування на тваринах до більш гуманних методів”, – повідомив співвласник та директор компанії “BiotonCosmetics” Олександр Вертегел.

Зоозахисники не один рік б’ють на сполох та привертають увагу до цієї проблеми. Аби проілюструвати біль, яку переживають піддослідні тварини, у 2021 році створили документальний мультик #SaveRalph. Через експерименти людей кролик втратив зір на одне око та слух.

В Європі повністю заборонили тестування косметики на тваринах. Зокрема досвід виробників з Дніпра показав – без цього можливо обійтися.

“Я вважаю, що якщо є можливість не використовувати досліди на тваринах, то необхідно шукати альтернативні методи. Важливо визнавати внесок тварин у розвиток науки, адже вони допомагають розробляти нові ліки та сприяють прогресу в медицині та косметології. Якби не досліди на тваринах, розвиток багатьох сучасних методів лікування та догляду був би неможливим”, – зазначивЄвген Буяновер.

Україна не залишається осторонь проблеми. Ще у 2021 році Кабмін затвердив постанову щодо заборони тестування косметичної та іншої продукції на тваринах.

За матеріалами ДніпроTV.