Дитячі заняття спортом у Дніпрі: вартість та потенційні ризики

Опубликовано Треплов Валерий - пт, 05/04/2024 - 12:25
о

Багато хто з дніпрян хоче віддати своїх сина чи доньку на заняття спортом. Проте перед тим, як це зробити, варто поцікавитись не тільки ціною навчання, а й тим, хто саме буде тренувати вашу дитину. Бо якщо за справу береться дилетант, це може коштувати малюку чи підлітку здоров’я. Про це журналістку «Нашого міста»  попередили тренери однієї зі спортивних шкіл Дніпра.

За словами директора  СДЮСШОР №6 Григорія Короля, заняття у школі безкоштовні. У той самий час кожен тренер організовує батьківський комітет, який може збирати кошти для спільний потреб. Форму для занять адміністрація школи закупляє централізовано. Але, на жаль, на всіх її не вистачає, тож іноді батькам учнів доводиться самим купувати форму для дзюдо. Та, що потрібна для змагань, коштує 6-8 тисяч гривень. За екіпіровку для фехтування теж дуже часто сплачують батьки. Проте вона  коштує не дуже дорого. За словами тренера СДЮСШОР №6 Костянтина Борисова, для того, щоб придбати все необхідне для юного спортсмена, 3 тисяч гривень буде достатньо. 

о

  • Одна з найбільших статей витрат – це шпаги, –  каже Костянтин Борисов. – Вони ламаються досить часто, особливо у дорослих групах. Але не треба думати, що це наражає дітей на небезпеку. Всі костюми та шпаги створені за новітніми технологіями, мають дуже добрий захист. Тож для батьків немає приводу для хвилювань. Ми постійно перевіряємо наші шпаги та екіпіровку. Та навіть якщо шпага зламається, вона не стане гострою зброєю.  Якщо діти дотримуються техніки безпеки, заняття з фехтування для них є цілком безпечними.

А ось про що батькам дійсно варто заздалегідь подумати перед тим, як вести дитину на спортивні заняття, так це про те, яку освіту має тренер. На жаль, доволі частими є випадки, коли за справу беруться непрофесіонали. Наслідки тренувань з ними можуть бути непередбачуваними.

  • У більшості приватних секцій та тих, що створені на громадських засадах, а  також у фітнес-клубах тільки половина тренерів має професійну освіту, – зазначає директор СДЮСШОР №6 Григорій Король. – І це неправильно. Такий тренер спочатку сам «качався», і тільки виходячи з цього йому довіряють «качати» інших. А потім люди приходять після цих «качалок» до масажистів з скаргами на диски у хребті, які випали. В той самий час у спортивних школах не можуть працювати тренери, які не мають вищої професійної освіти. Тож добре подумайте перед тим, як віддавати «на спорт» свою дитину.