
На вулиці Короленка у місті Дніпро відбулася презентація виставки під назвою "Не винні", присвячена пам'яті жертв сексуального насильства. Експозиція складається з десяти розповідей, які розповідають історії тих, хто постраждав від цього жахливого злочину. Кожна історія супроводжується виставкою одягу, який носила людина під час вчинення злочину над нею. Головною метою заходу є нагадати нам, що винуватий завжди є той, хто вчинив кривду, і не вигляд жертви впливає на це.
«Мета виставки – привернути увагу до проблеми перекладення відповідальності з насильника на жертву. Одяг не може бути відповідальним за злочин. На виставці представлені історії не лише дніпрян, а й людей з інших регіонів України. Ми не маємо права про це мовчати, особливо зараз, коли все частіше дізнаємось про випадки насилля на окупованих територіях військовими рф. Це жахливий біль, з яким доводиться жити багатьом людям», – розповіла Дар'я Біла, директорка департаменту молодіжної політики та національно-патріотичного виховання ДМР.
Ініціаторами виставки стала Молодіжна рада Дніпра. Подібні експозиції популярні в багатьох країнах світу, тож вирішили запозичити досвід, зазначила Світлана Кривошей, голова Молодіжної ради Дніпра: «Історії, які представлені на виставці, – реальні, їх надали жертви цих подій. Звичайно, це анонімно, немає ані імен, ані місць, де трапився злочин. Але показово, що багато хто вже готовий про це говорити й притягувати кривдника до відповідальності».
Захід було організовано спільно з департаментом соціальної політики місцевої ради. Під час проведення виставки відвідувачі мали можливість отримати консультацію щодо того, як уникнути ставати жертвою насильства та де шукати допомогу, якщо вони опинилися в такій ситуації.
«У Дніпровському міському центрі соціальних служб працює денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства. У ньому є кризова кімната, людина може перебувати в ній до 10 днів. Якщо за цей час проблема не вирішиться, то така особа може перебувати в центрі соціальної підтримки дітей та сімей «Мамине щастя». Також у Дніпрі працює спеціалізована служба консультування, мобільні бригади, телефон довіри», – поділилась Віта Волкова, керівниця спеціалізованої служби первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або за ознакою статі Дніпровського міського центру соціальних служб.
Контакти допомоги дніпрянам, які зазнали насильства:
Мобільна бригада — оцінка ситуації і консультативна допомога або ж вилучення жертви з небезпечного середовища:
+(38) 056 785 73 60
+(38) 067 200 40 62
Служба психологічної та правової допомоги «Телефон довіри»:
+(38) 056 767-18-41
+(38) 067 200-80-35
Денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі (з кризовою кімнатою):
+(38) 066 448-61-54
+ (38) 067 200-25-66
1547 – Урядова гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми та домашньому насильству;
102 – поліція;
116123 – Національна гаряча лінія з питань запобігання ґендерно зумовленого насильства та торгівлі людьми.