
Усіляко взаємодіяти з волонтерським рухом, який допомагає внутрішньо переміщеним особам. Директор департаменту адміністративних послуг та дозвільних процедур міської ради, Андрій Пономарьов, який цього дня є черговим по місту, двадцять другого червня перевірив виконання доручення мера, відвідавши центр довгострокового проживання внутрішньо переміщених осіб на базі гуртожитку Національного технічного університету «Дніпровська політехніка», який відкрила ініціативна молодь. Там зробили капітальну реновацію на третьому поверсі та продовжують ремонт другого поверху. Міська влада допомагає: співробітників для прибирання та надає транспорт для завозу будівельних матеріалів.
Реалізувала проєкт із відкриття громадська спілка «Українська студентська ліга» за фінансової підтримки однієї з ІТ-компанії, сервісної підтримки СпівДії, а також грантів від міжнародних гуманітарних організацій.
«Міська рада співпрацює з ініціативною молоддю, яка допомагає внутрішньо переміщеним особам у Дніпрі. Відвідавши цей центр, побачив тут гарні умови проживання. Сучасні кімнати, санвузли, кухні, зони відпочинку тощо. Словом, тут дійсно комфортно все облаштовано», — підкреслив Андрій Пономарьов.
Один із засновників центру довгострокового проживання внутрішньо переміщенних осіб, член правління «Української студентської ліги», Максим Свисенко розповів: «На сьогодні у центрі мешкає 50 внутрішньо переміщених осіб. Для їхнього комфорту інтегрували широкий перелік послуг: медична, психологічна підтримка, допомога у працевлаштуванні. До речі, нині усі жильці тут мають роботу. А ще допомагаємо у харчуванні завдяки грантовому проєкту. Йдеться про сніданки та вечері. Нині триває ремонт на другому поверсі, де плануємо відкрити другу секцію нашого центру. Дуже вдячні міській владі за допомогу та підтримку».
Черговий по місту, під час інспекційного об'їзду, перевірив укриття у школі № 89 (вул. Титова, 4), яке розраховане на понад 570 осіб.
«Укриття відкрите цілодобово і облаштоване усім необхідним. Серед іншого тут є освітлення, санвузли, запаси води, подовжувачі, вогнегасники, медичний пункт тощо. А ще тут окрема кімната для матусь із діточками, для відвідувачів із домашніми тваринами. Словом, перевіривши укриття, переконався у його належному стані, аби приймати людей, коли повітряна тривога», — наголосив Андрій Пономарьов.
Виконувачка обов’язків директора згаданої школи Олена Шинкаренко додала: «До укриття у нашому закладі ведуть три входи/виходи — центральний та бокові. А ще є евакуаційний вихід у разі форсмажорної ситуації».