Як підлітки страждають через необдумані експерименти з TikTok

Опубликовано Треплов Валерий - пн, 27/01/2025 - 12:25
о

У соціальній мережі TikTok все частіше з’являються небезпечні тенденції, які мають катастрофічні наслідки для здоров’я дітей. Один із таких челенджів пов’язаний з виготовленням саморобних петард і вибухових пристроїв. Хоча для багатьох це може здатися лише жартом або «викликом», наслідки таких дій можуть бути смертельно небезпечними. Детальніше розповідає «Наше місто» з посиланням на Національну поліцію України.

Діти, не усвідомлюючи всіх ризиків, намагаються повторити те, що бачать у відео. Використовуючи хімічні реактиви, порох або інші небезпечні речовини, вони створюють саморобні вибухові пристрої. У результаті – опіки, тяжкі травми обличчя та рук, а іноді й необхідність тривалого лікування. Можливі шрами на все життя і навіть інвалідність. Лікарі попереджають, що в деяких випадках наслідки таких “експериментів” можуть бути непоправними.

Поради для дітей

  • Не повторюйте небезпечні дії з TikTok та інших соцмереж. Ваше здоров’я та життя набагато важливіші за кількість лайків.
  • Якщо вам пропонують участь у челенджі, який здається небезпечним — скажіть рішуче “ні”.
  • Повідомте дорослим (батькам чи вчителям), якщо ви бачите, що хтось планує брати участь у подібних експериментах.

Як захистити дітей від небезпечних челенджів

Нацполіція України закликає батьків та дітей бути уважними й не ризикувати здоров’ям заради популярності в соцмережах.

Батьки повинні регулярно нагадувати дітям, що життя та здоров’я не мають ціни. Всі лайки і перегляди в Інтернеті не варті того, щоб ризикувати своєю безпекою. Це не означає повністю забороняти використання соцмереж, але важливо контролювати, які челенджі та відео дитина дивиться. Спільно з нею обговорюйте, що можна дивитися, а що — ні. Важливо, щоб діти знали, до яких катастрофічних наслідків може призвести спроба повторити те, що вони бачать у мережі. Батьки повинні бути відкритими для діалогу, аби дитина не боялася звертатися за допомогою чи підтримкою.

Якщо ви стали свідками того, як діти беруть участь у таких експериментах або знаєте когось, хто планує це зробити, негайно звертайтеся до відповідних органів — Нацполіції за номером 102.