Росфейк: в Україні блокують банківські картки за неявку в ТЦК

Опубликовано Треплов Валерий - чт, 08/02/2024 - 12:03
Дніпро

У соціальних мережах почала поширюватися інформацію про те, що Ощадбанк почав блокувати картки клієнтів через неявку до ТЦК. Чи правда це, розповість "Дніпро Оперативний".

Насправді, цю новину запустили російські TG-канали. У своїх повідомленням пишуть, що банк пропонує дізнатись деталі у територіальному центрі комплектування, в якому людина перебуває на обліку. Як доказ – показують скріншот начебто від фінансової установи.

У реальності, неявка в ТЦК та СП подається як адмінпорушення, потім суди ухвалюють постанову про притягнення до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу. Після цього постанова направляється у виконавчу службу, яка вже відкриває провадження і блокує рахунки.

Запам’ятайте, що банківські рахунки можуть блокувати тільки через несплату штрафу, а ніяк не на основі звернень ТЦК та СП.