
Процес перетворення річкової води з Дніпра на питну воду включає такі етапи, як очищення, застосування реагентів, відстоювання та фільтрування. Для забезпечення постійного та неперервного водопостачання міста використовуються дві насосно-фільтрувальні станції, що належать КП "Дніпроводоканал".
У 2016 році за ініціативою міського голови Бориса Філатова була проведена широкомасштабна реконструкція однієї з насосно-фільтрувальних станцій, в ході якої було замінено обладнання у фільтрувальному блоку. Це суттєво покращило якість питної води у місті.
Крім того, для обох насосно-фільтрувальних станцій було закуплено 77 одиниць спеціалізованої техніки, включаючи дві пересувні електролабораторії.
Процес очищення води розпочинається зі збору води з річки Дніпро, після чого вона подається до камери змішування, де додаються коагулянти та хлор. Потім вода проходить через відстійники, фільтри та направляється до резервуарів для зберігання чистої води.
На кожному етапі процесу вода проходить кілька точок контролю, де здійснюються різні види аналізів, такі як фізико-хімічний, санітарно-токсикологічний, органічний та неорганічний, мікробіологічний та радіаційний. Усього перевіряється 61 показник.
Технологічна лабораторія насосно-фільтрувальних станцій працює цілодобово і щогодини проводить аналізи води з річки Дніпро та питної води за органолептичними показниками. Радіологічний відділ щодня контролює альфа та бета активність води з річки Дніпро та питної води, а радіохімічні аналізи на стронцій та цезій проводяться раз на місяць. Загалом, на кожній точці контролю місячно проводиться 5 тисяч аналізів.
Після пройдення всіх етапів очищення, дезінфекції та перевірки вода, яка відповідає встановленим стандартам, подається у розподільчу мережу, де також здійснюється контроль її якості.
Спеціальна лабораторія КП "Дніпроводоканал" здійснює контроль якості питної води на 50 точках, розташованих у різних частинах міста. Після використання мешканцями Дніпра вода надходить на станцію водовідведення, де пройшла нульовий етап очищення, і потім направляється на очисну станцію.
Станція водовідведення також пройшла реконструкцію кілька років тому, в результаті якої було встановлено сучасне обладнання, що дозволяє ефективно виконувати роботу з мінімальними енергетичними витратами. Наявність дизель-генераторів забезпечує стабільну роботу станції в будь-яких умовах.