Верховний Суд відмовив Селіну: спростовувати недостовірну інформацію щодо мера Дніпра треба вже зараз 

Опубликовано Треплов Валерий - чт, 03/07/2025 - 13:56
1

Дніпровський активіст Денис Селін намагався через Верховний Суд відтягнути виконання судового рішення про спростування неправдивої інформації щодо мера Філатова, але отримав відмову. Про це повідомляє 49000.

У Верховному Суді розпочався розгляд касаційної скарги дніпровського активіста Дениса Селіна, який намагається скасувати судове рішення про визнання його заяв щодо мера Дніпра неправдивими. Головний аргумент одіозного діяча — просити час і не спростовувати власну брехню до остаточного вердикту. Але найвища судова інстанція цього не дозволила.

Що сталося: від брехні до касації

Історія розпочалася у червні 2023 року, коли Селін опублікував у соцмережі заяву про те, що мер Дніпра Борис Філатов нібито купив новенький Porsche Cayenne за понад 5 мільйонів гривень під час війни. Через 30 хвилин активіст видалив пост, посилаючись на “помилки та неточності”.

1

Борис Філатов не залишив наклеп без відповіді та подав до суду позов із вимогою спростувати недостовірну інформацію. Після тривалих судових розглядів Дніпропетровський апеляційний суд визнав заяви Селіна брехнею та зобов’язав його опублікувати спростування протягом 5 днів після набрання рішенням законної сили.

Селін просив час, але Верховний Суд сказав “ні”

Активіст звернувся до Верховного Суду із касаційною скаргою, намагаючись не лише скасувати рішення попередніх інстанцій, а й отримати відстрочку від виконання постанови про спростування.

Однак Верховний Суд відмовив у задоволенні цього клопотання. Найвища судова інстанція дала зрозуміти, що виконувати постанову апеляційного суду треба вже зараз. 

Згідно з рішенням суду, Селін повинен опублікувати на своїй сторінці у Facebook спростування наступного змісту: “Зазначена інформація є неправдивою” стосовно своїх заяв про купівлю мером Porsche.

Активіст досі ігнорує судове рішення

Попри те, що рішення апеляційного суду набрало законної сили, а термін для спростування давно минув, Селін досі не виконав судову постанову. Активіст, який протягом багатьох років отримував грантове фінансування на захист правди, демонструє повну зневагу до рішень судової влади. До речі, ЗМІ повʼязують Селіна зі сферою впливу кримінального авторитета Олександра Петровського, більше відомого як Нарік.  

Під час судових розглядів Селін навіть намагався відректися від власного профілю у Facebook, стверджуючи, що сторінка йому не належить. Це попри те, що роками публікував з неї звіти про діяльність свою діяльність та  “викривальні” пости.

Чим це загрожує Селіну

За невиконання судового рішення Селіну загрожує як адміністративна, так і кримінальна відповідальність. Зокрема, можливе притягнення за статтею 382 Кримінального кодексу України (умисне невиконання рішення суду) зі штрафом до 17 тисяч гривень або позбавленням волі до 3 років у випадку злісного ухилення.

Крім того, рішення може бути виконано примусово через державних або приватних виконавців.

Справа Дениса Селіна демонструє класичний приклад того, як неперевірена інформація та поспішні звинувачення можуть обернутися проти самого автора. Активіст, який роками критикував інших за нехтування законом, тепер сам ігнорує судові рішення та намагається уникнути відповідальності за власні слова. Верховний Суд чітко дав зрозуміти: фейки у публічному просторі мають наслідки, навіть якщо їх автор прикривається «громадською і антикорупційною” діяльністю.