
У місті Дніпро зареєстровано понад 180 тисяч внутрішньо переміщених осіб, які мають офіційний статус. З цієї кількості близько 147 тисяч людей прибули до міста після 24 лютого 2022 року. В загальній складності, Дніпро прийняв близько 200 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Слід зазначити, що Дніпро єдине місто в Україні, яке має комплексну програму підтримки переселенців. Усі офіційно зареєстровані внутрішньо переміщені особи мають ті ж права на соціальний захист, що й місцеві мешканці міста. Вони мають можливість отримувати всі допомоги та послуги, які надаються в рамках муніципальних програм.
«Усі, хто прибував до Дніпра після 24 лютого, одразу на вокзалі мали можливість отримувати гуманітарну допомогу, речі першої необхідності. Їм надавалася консультативна, психологічна допомога, їх розселяли у гуртожитках, шелтерах та інших закладах. Управління соцзахисту максимально допомагало і продовжує це робити: оформлення довідки ВПО, різних допомог, консультації у відновленні втрачених документів, розміщенні тощо. На сьогодні близько 116 тис. ВПО отримують допомогу на проживання. Також проводимо анкетування серед ВПО для визначення їхніх потреб, які потім розподіляються між профільними департаментами мерії для відпрацювання. На сьогодні таке опитування пройшли більш ніж 22 тис. осіб. Найзатребуваніші послуги – соціальні, медичні, потреба у житлі тощо. А ще в рамках муніципальної програми організовуємо щоденне гаряче харчування для ВПО», — розповіла заступниця начальника відділу прийому громадян по Новокодацькому району Правобережного управління соціального захисту населення ДМР Наталія Прокопенко.
Ольга Житник народилася в Донецькій області, а зараз проживає в місті Дніпро. Після приїзду в це місто, вона зареєструвалася як внутрішньо переміщена особа (ВПО) і отримує всю необхідну допомогу, яка їй потрібна.
«В управлінні соцзахисту нам з усіма питаннями допомогли, проконсультували, порадили, направили. Дуже привітно поставилися. Нині працюю на громадських роботах в архіві цього управління. Отримуємо обіди, гуманітарну допомогу. Словом, у місті робота з переселенцями ведеться комплексна і максимально продумана. Дуже вдячні за таку турботу», — підкреслила пані Ольга.
Тільки в місті Дніпро усі охочі внутрішньо переміщені особи (ВПО) мають щоденний доступ до безплатних гарячих обідів. Місця надання обідів розташовані за такими адресами: вулиця Хмельницького, 3-А (з 13:00 до 17:00) і вулиця Моссаковського, 13-А (з 11:00 до 16:00). Близько 2 тисяч людей, які є внутрішньо переміщеними особами, звертаються сюди, щоб перекусити. Для цього передбачено систему отримання талонів на обіди в управліннях соціального захисту населення, розташованих за місцем їх проживання.
«Наприкінці червня запустили нову послугу харчування для ВПО окремих категорій, які мешкають у шелтерах. Йдеться про осіб з інвалідністю, поважного віку, дітей та їхніх представників. Вони щодня отримують як гарячі обіди, так і вечерю. Таких близько 260 осіб», — зазначила завідувачка сектором соціального захисту внутрішньо переміщених осіб управління у справах ветеранів та внутрішньо переміщених осіб департаменту соціальної політики ДМР Юлія Крохмаль.
Олена Бистрова походить з міста Нікополь, проте вона переїхала до Дніпра разом зі своїми двома дітьми. Вона зупинилася в одному зі шелтерів, де також надається харчування для мешканців.
«Тут гарні умови. А ще сюди привозять обіди, вечерю. Страви смачні, діти залюбки усе їдять. Це дуже гарна допомога у нинішні непрості часи», — додала пані Олена.