У Дніпрі ветеран відсудив компенсацію за відмову у безкоштовному проїзді в маршрутці

Опубликовано Треплов Валерий - сб, 05/07/2025 - 15:39
о

У Дніпрі ветеран не зміг проїхати безкоштовно у маршрутці №87А, хоча мав на це право. Водій відмовив, посилаючись на ліміт пільгових місць о пів на п’яту вечора. Така відповідь пасажира не влаштувала й він пішов до суду. Чим завершилася ця історія – читайте у матеріалі «Дніпро Оперативний». 
 
У червні 2025 року суддя Новокодацького районного суду Дніпра вирішила, що ветеран мав право їхати безкоштовно, тому приватний перевізник має повернути йому 18 грн за проїзд та компенсувати 600 грн за негативний досвід. 

Відмовили у маршрутці

У лютому 2025 року о 16:30 ветеран органів внутрішніх справ сідав у маршрутку №87А на зупинці «Проспект Олександра Поля» по вулиці Незалежності. Чоловік пред'явив водію посвідчення ветерана, яке дає право на безкоштовний проїзд, але проїхати безоплатно не зміг.

Водій сказав, що вже везе чотирьох пільговиків, тому більше не бере. На запитання, чому саме чотирьох, чітко відповісти не зміг, але все одно відмовив у пільговому проїзді. Щоб доїхати до потрібного місця, ветеран вирішив більше не сперечатися та заплатив 18 гривень за проїзд.

Що відповіли перевізник і транспортна служба

Наступного дня після поїздки чоловік поскаржився до Державної служби з безпеки на транспорті. Також він звернувся до приватного перевізника з проханням пояснити ситуацію та назвати ім’я водія.

У транспортній службі відповіли, що з водієм провели бесіди та інструктажі, але під час перевірки порушень на маршруті №87А не виявили. 

Згодом перевізник також надіслав ветерану офіційну відповідь. У приватній компанії пояснили, що з грудня 2023 року діють нові правила: пільговиків безкоштовно возять до 10:00 і після 15:00, але не більше ніж 10% від кількості сидячих місць у салоні, а з 10:00 до 15:00 обмежень немає. Оскільки ветеран їхав о 16:30, компанія вважає, що ліміт на безкоштовний проїзд вже був вичерпаний.

Ветерана така відповідь не влаштувала і він звернувся до суду.

Що було у суді

Суд підтвердив, що за законом ветерани органів внутрішніх справ мають право їздити міським транспортом безоплатно, якщо показали посвідчення. Перевізники не можуть відмовляти таким пасажирам, якщо інше не передбачено законом.

У цьому випадку ветеран не зміг скористатися своїм правом та був змушений купити квиток за власні гроші. Суд визнав дії приватного перевізника незаконними та зобов’язав компанію виплатити ветерану 618 гривень компенсації. Окрім цього, перевізник має сплатити майже 2 тисячі гривень судового збору на користь держави.

На момент підготовки матеріалу це рішення ще могли оскаржити.